PRASA

Previous Next
W Polsce nikt tak wspaniale nie gra muzyki cygańskiej..."
Radiowe Centrum Kultury Ludowej, Polskie Radio,

W Polsce nikt tak wspaniale nie gra muzyki cygańskiej. Niebanalny dobór repertuaru i brawurowe wykonanie (...)
Świetny, dobrze wyprodukowany, drugi album...
Eelco Schilder, Folk World (NL/GER)

Świetny, dobrze wyprodukowany, drugi album, nawet lepszy od ich mocnego debiutu.
Nowy album potwierdza jakość zespołu...
Simon Broughton, Songlines (UK)

Debiut płytowy Caci Vorba otrzymał w ubiegłym roku 'Nagrodę Niemieckiej Krytyki Fonograficznej' oraz 'Top of The World Album' w 73 nr Songlines. Nowy album potwierdza jakość zespołu (...) Doskonała płyta.
Natchniony śpiew Marysi Natanson, szlachetne brzmienie płyty i precyzja muzyków...
Paweł Franczak, Kurier Lubelski

Wedle praw matematyki, sumując ich talent i zapał, mnożąc go przez czas równy doświadczeniu i optymistycznie odejmując potencjalne wypadki losowe, na wysokości piątego albumu będą gwiazdą muzyki folkowej światowego formatu. Nie trzeba zresztą wyliczeń, by to przeczuwać – wystarczy posłuchać natchnionego śpiewu Marysi Natanson, szlachetnego brzmienia płyty i precyzji muzyków.Zaś przy wspaniałym finiszu płyty, gdy tęskne „Ioane, Ioane” zmienia się w pulsujące „Te astept”, prawa matematyki i logiki zdają się śmieszne i błahe.
Tego trzeba posłuchać...
Darek Krawczyk, MuzaNowa.pl

Na ‘Sekretnych Zaślubinach’, jak sobie można tytuł albumu przetłumaczyć, uderza niesamowita dbałość o dźwięk, nastrój, brzmienie, kompozycję. Dbałość o… muzykę i jej wykonanie! Tego trzeba posłuchać, bo Čaci Vorba to sztuka, w dodatku niezwykle (...) Kunszt! I bezkompromisowe podejście do muzyki. I za to ukłon głęboki z mojej strony. Posłuchajcie sami. ‘Tajno Biav’ jest dowodem niespotykanego wręcz szacunku dla słuchacza. Na tym albumie nie ma niczego na niby, żadnego pójścia na łatwiznę, żadnej popeliny, maskowania słabych punktów (bo ich zwyczajnie nie ma).
Caci Vorba odnosi kolejny sukces...
Matthew Forss, Inside World Music (USA)

Caci Vorba odnosi kolejny sukces z płytą, która pozostanie sekretem nie na długo.
Album jest hitem...
Koen Van Meel , Kvadratuur (BE)

Čači Vorba kroczy wąską ścieżką rozgraniczającą tradycję i własną opowieść, zachowując przy tym piękną równowagę. Z obydwu punktów widzenia album jest hitem.
Perfekcja brzmienia, znakomita realizacja dźwiękowa, mistrzowskie wykonanie...
Małgorzata Jędruch-Włodarczyk, Gadki z Chatki

Tajno Biav' mnie zaniepokoiło. Zaniepokoiło mnie perfekcją brzmienia, znakomitą realizacją dźwiękową, mistrzowskim wykonaniem, skończoną konstrukcją muzycznej opowieści (...) Poruszająca jest ta świadomość i dojrzałość artystów do prowadzenia własnej drogi i prowadzenia tą drogą słuchaczy, z pełnym do nich zaufaniem. Zachwyca niezależność! Wszystkie środki muzyczne (...) podporządkowane są chęci ukazania piękna muzyki, którą zauroczeni są jej wykonawcy i w udany sposób potrafią zarazić swoją 'miłością' innych
Spójny, rozpoznawalny styl zespołu...
Ewa Cichoń, Charaktery.eu

Rozmaite „związki” i nawiązania stylistyczne, użycie instrumentów z różnych regionów i tradycji, składają się na spójny, rozpoznawalny styl zespołu, którego wizytówką jest chyba także – poza głębokim wyczuciem magii muzyki romskiej i rozpoznawalnym głosem wokalistki – postawa samych muzyków, zdających się wyrażać naprawdę to, co im w duszy gra.
Może stać się nową sensacją polskiej sceny folkowej...
Illand Pietersma, Dagblad van het Noordened (NL)

Caci Vorba eksperymentuje z tradycją (...) Może stać się nową sensacją polskiej sceny folkowej...
Bardzo wyjątkowa muzyka...
WRUV Music Reviews (USA)

Bardzo wyjątkowa muzyka.
Ekscytujący...
Doug Spencer, The Weekend Planet, ABC Radio National (Australia)

Ekscytujący, wyjątkowy (...) zespół.
Niezwykle piękny album...
Michał Wieczorek, Electric Nights

Niezwykle piękny album.
Nowoczesna, znakomita grupa folkowa...
Grzegorz Józefczuk, Gazeta w Lublinie

Caci Vorba jawi się jako nowoczesna, znakomita grupa folkowa w odświeżający sposób czerpiąca z cygańskiej muzyki Bałkanów.
Caci Vorba udowadnia, że jeśli jest się dobrym muzykiem, nawet wytarte bałkańskie ścieżki mogą być świetnie odświeżone...
Mattie Poels , Radio 6 (NL)

Swoim drugim cd "Tajno Biav" Caci Vorba udowadnia, że jeśli jest się dobrym muzykiem, nawet wytarte bałkańskie ścieżki mogą być świetnie odświeżone!
Ze swoim drugim cd "Tajno Biav" Caci Vorba mogłaby zostać wreszcie odkryta przez szerszą publiczność w naszym kraju...
Grit Friedrich & Michael Kuhlmann, MDR Figaro (GER)

Ze swoim drugim cd "Tajno Biav" Caci Vorba mogłaby zostać wreszcie odkryta przez szerszą publiczność w naszym kraju(...) Nawet w Rumunii ciężko znaleźć kogoś, kto tak osobiście, przekonywująco i z pasją interpretował by stare pieśni lautarów z podmiejskich tawern oraz pieśni ludowe Wołoszczyzny.
Caci Vorby radzę wypatrywać i na plakacie i w sklepach a nade wszystko na antenie...
Wojciech Ossowski, Polskie Radio, Oss'over

Mamy też i Caci Vorbę, a ta to już mistrzostwo świata. Nie dziwi, że płyta otrzymała nagrodę niemieckiej krytyki muzycznej. (...) Caci Vorby radzę wypatrywać i na plakacie i w sklepach a nade wszystko na antenie...
Jeden z najbardziej dynamicznych i najznakomitszych zespołów folkowych z Europy Wschodniej jaki od dawna słyszałem...
Simon Broughton, Songlines (UK)

Jedna z najbardziej skrywanych tajemnic polskiego folku. (...) To jeden z najbardziej dynamicznych i najznakomitszych zespołów folkowych z Europy Wschodniej jaki od dawna słyszałem.
Niezwykle ekscytujący nabytek...
Ulf Torstensson, Lira Magazine (SWE)

Mimo, że członkowie ČAČI VORBY pochodzą z Polski, ich muzykę zaliczyłbym do najbardziej autentycznej, jaką kiedykolwiek słyszałem w całej branży bałkańskiej (...)
Wschodząca gwiazda polskiej sceny folkowej...
Cathrin Alisch, Folker (GER)

W osobie wokalistki i skrzypaczki kryje się młodzieńcza świeżość, uzupełniona kobiecą pewnością siebie i muzyczną niezależnością. Jest obecnia uznawana za wschodzącą gwiazdę polskiej sceny folkowej. I słusznie!
Polska ma kolejną wielką nazwę...
Eelco Schilder, Folk World (NL/GER)

Wokalistka Maria Natanson zaskakuje swoim wyrazistym, silnym głosem oraz niesamowitą grą na skrzypcach. Dzięki wsparciu czwórki fantastycznych multiinstrumentalistów, zespół ten zaskakuje świeżą, oryginalną i dobrze zagraną muzyką. W jakiś sposób uchwycili oryginalną atmosferę tradycyjnych pieśni i melodii, ale brzmią zarazem jak nowoczesny zespół folkowy. Błyskotliwe partie instrumentów strunowych, mocne solówki akordeonu oraz perkusista, który kładzie doskonały fundament dla towarzyszących mu muzyków (...) Polska ma kolejną wielką nazwę, jaką należy dodać do listy mocnych, związanych z folkiem zespołów z przestrzeni ostatniej dekady.
Ogromny, ogólnoeuropejski sukces niemieckiej reedycji płyty...
Mateusz Dobrowolski, Folk24.pl

Poruszający śpiew Marii Natanson, świetne aranżacje Piotra Majczyny, charakterystyczne, "analogowe" brzmienie, energia i autentyczność kipiąca z muzyki zespołu, a na dokładkę ogromny, ogólnoeuropejski sukces niemieckiej reedycji płyty.
Ich brzmienie jest urzekające, nie ma co do tego wątpliwości...
www.whatson-kiev.com (UA)

Jazz, ethno, muzyka cygańska i Bóg jeden wie co jeszcze - w taki sposób polsko-ukraińska grupa miesza wszystko ze sobą, tworząc styl Caci Vorba czymś zupełnie unikatowym. Ich brzmienie jest urzekające, nie ma co do tego wątpliwości.
Polsko - ukraińscy muzycy z zespołu ČAČI VORBA udowodnili, że mowa muzyki nie uznaje granic i jest zrozumiała dla wszystkich...
Larisa Timchenko, www.myvin.com.ua (UA)

Polsko - ukraińscy muzycy z zespołu ČAČI VORBA udowodnili, że mowa muzyki nie uznaje granic i jest zrozumiała dla wszystkich.

KONTAKT

cacivorba@wp.pl
tel. (+48) 607 690 214

SOCIAL MEDIA

PARTNERZY